ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
3
8
7
9
ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
3
8
7
9
В центре внимания
Як подолати сміттєвий колапс?
  26 июня 2017 15:30
|
  1712

Як подолати сміттєвий колапс?

Як подолати сміттєвий колапс?

За рік в Україні викидають понад 300 мільйонів тонн сміття. З них переробляють не більше десяти відсотків. Решта потрапляє в землю або ж просто лежить на вулиці. Брудна купа «нависла» над Україною і загрожує екологічною катастрофою. Єдиний сміттєпереробний завод у столиці переробляє лише звичайне побутове сміття. Утім, повністю спалити сміття неможливо. Попри шалену температуру в котлах, понад тисячу градусів, лишаються відходи у вигляді шлаку. Через те, що сміття у нас здебільшого не сортують, у попелі знаходять навіть метал.

Зі спаленого сміття відбирають металобрухт. За місяць можна назбирати до 30 тонн металу. Через спалення сміття у повітря потрапляють шкідливі речовини. І хоча все це відбувається в рамках закону, переробники сміття намагаються модернізувати котли, відповідно до європейських вимог. Навіть якщо сортувати сміття, воно не завжди потраплятиме на заводи з переробки. Найчастіше через залишки продуктів всередині, наприклад, у тих самих пляшках, їх просто закопують на полігонах. Аби відділяти органічні відходи від неорганічних — необхідна спеціальна апаратура.

Досвід Львова демонструє: не знаєш, де подіти сміття після закриття полігону – розвозь по всій країні. Але в інших областях ситуація не краща. В Україні відсортовується лише 3,5% побутових відходів. Решта – йде на захоронення. 7% земель країни вже завалено сміттям. Вивозити вже й нікуди…

Андрій Герус: «Ми прийшли до того, що за 25 років у нас у жодному місті немає сміттєперероблювальних заводів».

В ЄС щороку продукується близько 3 млрд т. відходів. Близько 40-70% сміття повторно використовують або переробляють у Німеччині, Нідерландах та Австрії.

Зідно з Законом «Про відходи», з 1 січня 2018 р. заборонено захоронювати невідсортовані відходи.

Може, нарешті настав час і нам впроваджувати роздільне збирання сміття для його повторного використання?

Все про сміттєвий колапс дізнавайтесь у програмі #ПРОЕКТЯНКОВСЬКОГО із Олександром Янковським та Андрієм Герусом – членом правління бізнес-ради «Ціна держави».

© Черноморская телерадиокомпания, 2024Все права защищены