ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
3
7
0
2
ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
3
7
0
2
В центре внимания
Вибори. Quo vadis?
  15 мая 2019 15:10
|
  520

Вибори. Quo vadis?

Вибори. Quo vadis?

20190515 блог

Пройшло три тижні з другого туру президентських виборів. Результати нам відомі – в Україні буде новий президент. Рівень політичних пристрастей під час виборів інколи зашкалював. Я впевнений, що після інавгурації нового президента, а також перед парламентськими виборами істерія продовжиться. А поки новий президент ще не вступив на посаду, а старий ще не покинув її, наступив політичний штиль. Тож поки одні радіють перемозі свого кандидата, а інші ніяк не можуть визнати поразку, спробуємо подивитись на президентську кампанію і на те, якою вона була. А на мою думку, була вона дуже цікавою, і деякі речі ми побачили у вітчизняному політикумі вперше.

Варто почати з того, що інтриги як такої у цих виборах не було. Відомі політологи та букмекери прогнозували перемогу Володимира Зеленського. Інтригою були лише дві речі: чи вийде у другий тур Петро Порошенко, і з яким відривом у другому турі переможе Зеленський. Порошенко у другий тур вийшов з мінімальним відривом(хоча Юлія Володимирівна дихала в спину, а деякі гарячі голови з її штабу вже писали захоплені пости про те, як вона буде змагатись за крісло президента з Зеленським). А от відрив Зеленського від Порошенка у другому турі став сюрпризом – до цього часу ніхто з кандидатів у другому турі не вигравав з таким розгромним рахунком.

Сама кампанія була також не менш цікавою. До першого туру ініціатива була цілковито в руках Порошенка, який їздив країною, презентуючи Томос про автокефалію, відвідував військових на фронті та давав прес-конференції. Зеленський мало з’являвся на людях, його кампанія відбувалась у соціальних мережах. Перед другим туром драйву додали дебати: Зеленський не хотів на них йти, але потім перехопив ініціативу і вже сам закликав Порошенка приходити на стадіон, щоб дебатувати перед численною аудиторією виборців.

Дійсно, ці дебати стали самою знаковою подією цих виборів. Зазвичай нудні та нецікаві, без топових політиків, під час попередніх виборів вони були такою собі умовністю. Зараз же перемога на дебатах в уяві кандидатів стала ключем до перемоги на виборах, і відповідно, вхідним квитком на Банкову. Не будемо оцінювати якість цих дебатів, поведінку і меседжі кандидатів. Чудово, що вони відбулися, і пересічний громадянин з цікавістю за ними спостерігав. Значить, діалоги між кандидатами і їхнє бачення майбутнього країни дійсно цікаві людям.

Ще однією особливістю виборів став сильний акцент на соціальні мережі. От тут ініціатива повністю належала Зеленському, який вміло працював з різною аудиторією(дехто вже встиг порівняти його кампанію з виборами у США, де таргетинг та Big Data вміло використовувала команда Трампа). Вперше перемогу приніс не телевізор чи холодильник, а інтернет, і вперше молодь так активно долучилась до процесу голосування. Після того, як Зеленський та Порошенко почали обмінюватись роликами та запрошувати один одного на стадіон та здачу аналізів(ноу-хау вітчизняних виборів) я впевнений – відтепер вибори в Україні будуть проходити по-новому і з неймовірним драйвом. Уявити подібне у наших сусідів, наприклад РФ чи Білорусі, просто неможливо!

Ну, і, наостанок, хочеться підбити підсумки та завершити роздуми на позитивній ноті. Вибори пройшли без значних порушень. Не було «качелей», підкупів на дільницях, бійок, тітушок і штурмів ЦВК. Вибори пройшли тихо і спокійно. Не сталося електорального розколу України – Зеленський переміг як на сході, так і на заході. Після перемоги Зеленського не почалися ті жахи, про які писали в штабах Порошенка: долар не по 50 гривень, безвіз не забрали, і масового вторгнення РФ не трапилось. Результати виборів зустріли без сутичок, протестів і всіляких провокацій — українці вкотре довели свою відданість демократичним принципам і ідеалам Революції Гідності.

Вибори 2019 року стали ще одним екзаменом на дорослість для українського народу, і він здав їх на відмінно.

Автор: Сергій Михайлович,
ветеран війни на Донбасі

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від авторської.

Читайте «Чорноморку» в Telegram та Facebook

© Черноморская телерадиокомпания, 2024Все права защищены