ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
2
7
9
6
ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
2
7
9
6
В центре внимания
«Ви просите Джавеліни, а самі експортуєте танки?»
  25 января 2018 10:45
|
  390

«Ви просите Джавеліни, а самі експортуєте танки?»

«Ви просите Джавеліни, а самі експортуєте танки?»

Попри невдоволення прогресом в боротьбі з корупцією в Україні, європейські країни, все ж не змінюють свою політику щодо санкцій в Україні. На цьому наголосив генерал-лейтенант (у відст.) Бен Годжес, який до грудня 2017 командував сухопутними силами США у Європі. Про це повідомляє «Голос Америки»

«Як би не скаржились європейські держави через непрозорість чи корумпованість в Україні, факт полягає в тому, що ніхто не вважає, що для Росії нормально використовувати силу для зміни суверенного кордону європейської країни», — сказав Годжес на брифінгу в Гельсінській комісії, присвяченому Європейській безпеці в 2018.

Годжес відзначив мужність та високу боєготовність українських військових, однак його вразила нерозвиненість координації в оборонному секторі України.

Генерал так описав свій візит до Харківського танкового заводу:

«Я захоплююся історією і чув про Харківський танковий завод. Харків був дуже важливим містом в часи Другої світової війни. Т-34, можливо, найбільш знаменитий танк Другої світової там був розроблений і вироблявся», — зазначив Годжес.

«Я помітив на іншому боці території заводу цілий ряд блискучих нових танків. Я запитав: «Що це? — «Це на експорт» — «Експорт? Ви просите Джавеліни, а самі експортуєте танки?», — здивувався Годжес.

Годжес пов’язав недостатню координацію в оборонній сфері України з нестачею прозорості в цій галузі. «Вони мають технічну спроможність виробляти справді дуже гарні речі, але через те, яким чином побудована їх оборонна промисловість і недостатню прозорість, вони не купують, чи не можуть собі дозволити.

Я не експерт, але вони могли б виробляти більше, але ми повертаємось до того, якою є структура їх економіки і як працює парламентський нагляд».

Годжес відзначив видатну службу генерала Муженка і підкреслив важливість просування по службі молодших більш орієнтованих на Захід офіцерів.

«Ці речі є настільки ж важливими як і надання Джавелінів», — наголосив Годжес.

© Черноморская телерадиокомпания, 2021Все права защищены