ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
2
7
9
1
ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
2
7
9
1
В центре внимания
Умеров і Чийгоз розповіли в Європарламенті про терор Росії у Криму
  25 января 2018 11:24
|
  477

Умеров і Чийгоз розповіли в Європарламенті про терор Росії у Криму

Умеров і Чийгоз розповіли в Європарламенті про терор Росії у Криму

Лідери кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз розповіли у Європарламенті про масові порушення Росією прав людини в окупованому Криму.

Про це йшлося на слуханнях підкомітету Європарламенту з прав людини за участю Умерова і Чийгоза у середу в Брюсселі, повідомляє власний кореспондент «Укрінформу».

«В українському Криму де-факто російська окупаційна влада, як видається, взагалі не розуміє, що таке права і свободи людини, народу. Сотні облав і обшуків, сотні затримань і арештів, сотні адміністративних справ і штрафів, сума яких нараховується мільйонами рублів. Десятки людей викрадені за участю влади та парамілітарних організацій. Деякі із викрадених знайдені вбитими із ознаками насильства і тортур. Десятки політично умотивованих кримінальних справ. Десятки засуджених…», — наголосив у виступі Ільмі Умеров.

За його словами, якщо «Росія, як країна-терорист» не прислуховується до рекомендацій і вимог міжнародних організацій, не виконує рішень міжнародних судів, то демократичний світ повинен продовжувати і посилювати тиск на Кремль.

Ахтем Чийгоз зазначив, що в Криму відбувається не просто порушення прав людини Росією, а здійснюється терор.

«Сьогодні громадянин України у Криму — це загроза для свого життя, для своїх близьких. Сьогодні арешти у Криму – це прояви безжальності, терору з боку держави Росія», — заявив лідер кримськотатарського народу.

Голова делегації Європейського парламенту в комітеті асоціації Україна-ЄС Даріуш Розаті наголосив на необхідності продовження співпраці та проведення спільних засідань між підкомітетом з прав людини законодавчого органу ЄС і комітетом Верховної Ради України з прав людини.

За результатами засідання у Європарламенті керівництву України рекомендували неухильно і послідовно продовжувати відстоювання прав людини, незважаючи на російську окупацію Криму та деяких територій на Донбасі.

© Черноморская телерадиокомпания, 2021Все права защищены