Чим безвіз допоможе абітурієнтам і студентам?
Все більше юнаків та дівчат залишає терени України в пошуках кращого життя: хтось їде на заробітки, хтось – на навчання. А дехто, на жаль, планує назавжди залишити рідну країну. Останнім часом для української молоді відкривається все більше можливостей та горизонтів, які ще недавно були практично недоступними. Саме тому абітурієнти замислюється про можливість навчання у відомих вишах Європи.
Чехія, Польща, Італія, Франція, Німеччина – це далеко не весь перелік країн, які обирає українська молодь, щоб отримати вищу освіту. Щороку кількість студентів, які віддають перевагу європейській науці, стрімко зростає. Ніхто не сперечатиметься: вибір навчального закладу є одним з найвідповідальніших рішень, яке вирішує майбутнє.
«Особливо популярною стала останнім часом Польща», – каже академік Академії наук вищої школи України Тарас Кияк, – «Я можу не сподобатись польській стороні, але… Чому вони запрошують наших студентів? Там аудиторії наполовину пусті. Самі студенти польські і багато викладачів виїжджають далі на Західну Європу, а їм потрібно заповнювати аудиторії».
Тож, чи насправді навчання в Європі, а зокрема і у Польщі, має лише плюси? І хто навчатиме там українських студентів? Чи варто виїжджати в Європу вчитись тільки для того, аби власне виїхати вчитись в Європу? Чи може краще обирати західні ВНЗ по іншим критеріям?
Ці питання Олександр Янковський розкривав у третій частині програми #ПРОЕКТЯНКОВСЬКОГО на каналі Чорноморки.
© Черноморская телерадиокомпания, 2024Все права защищены