ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
3
7
0
2
ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
3
7
0
2
В центре внимания
На днях могут принять Госпрограмму соцпомощи переселенцам
  14 сентября 2015 00:00
|
  633

На днях могут принять Госпрограмму соцпомощи переселенцам

На днях могут принять Госпрограмму соцпомощи переселенцам

 Государственную программу социальной защиты для переселенцев из оккупированного Крыма и зоны АТО могут принять уже на днях. Документ в начале сентября анонсировал министр социальной политики Украины. Она призвана решить комплекс проблем, с которыми сталкиваются вынужденные переселенцы.
Павел Розенко, министр социальной политики Украины: "Ця комплексна державна програма вже розроблена Міністерством соціальної політики, вже узгоджена з органами центральної виконавчої влади. Ми робимо конкретні абсолютно програми щодо допомоги перенавчання, пошуку першого робочого місця для тимчасово переміщених осіб, розвитку бізнесу, власної справи, працевлаштування цих людей".
Программа социальной защиты переселенцев может быть вынесена на обсуждение Кабинета министров уже на следующей неделе, сообщили службе новостей "Волна" ее разработчики.
Виталий Мущинин, заместитель министра соцполитики Украины: "Вона знаходиться в Міністерстві юстиції. Ми сподіваємося, що наступного тижня матимемо висновок Міністерства юстиції і також наступного тижня будемо вносити до Кабінету міністрів. У нас дуже багато пропозицій по внесенню змін до цієї програми від волонтерів, громадських організацій, вимушено переселених осіб. Але у будь-якому випадку ми вирішили наступним чином: ми її маємо затвердити, а потім вносити до неї зміни. Бо інакше ми ніколи не вийдемо з конкретним документом на Кабінет міністрів".
По словам Мущинина, будущая программа включит в себя задачи для различных министерств, которые так или иначе работают с переселенцами. Документ, по словам чиновников, позволит решить широкий перечень проблем, с которыми столкнулись переселенцы. В том числе и самый насущный – жилищный.
Виталий Мущинин, заместитель министра соцполитики Украины: "Є цілі конкретні, є поставлені питання, пов"язані з забезпеченням житлом. Тобто передбачає розробки відповідних програм з забезпечення житлом, по відбудові житла, по компенсації за втрачене майно. По питаннях, пов"язаних з забезпеченням ліками, доступом до закладів освіти, питання пільгового переїзду вимушено переселених осіб. Там дуже багато питань, які ми вже врахували, але я вас, що ще більше питань, які ми не врахували".
Представители минсоцполитики обещают также пересмотреть размер социальных выплат, которые сейчас предусмотрены для переселенцев. И учесть инфляцию и нынешние экономические факторы в стране. На данный момент максимальный размер помощи для переселенцев составляет 2 тысячи четыреста гривен в месяц на семью. Им также предлагают оформить жилищную субсидию для оплаты коммунальных услуг в местах нынешнего проживания.
Виталий Музыченко, директор департамента соцпомощи Минсоцполитики Украины: "У такої категорії населення на сьогоднішній день є можливість оформлення житлової субсидії шляхом надання до органів соціального захисту населення договору найму або оренди житла за фактичним місцем проживання. Відповідний договір не потрібно ніде реєструвати, він не повинен бути якоїсь встановленої форми. Його не потрібно реєструвати у нотаріуса чи в інших якихось організаціях".
Компания по оформлению жилищных субсидий в Украине сейчас – в разгаре. Но сколько переселенцев обратились за ней и скольким удалось ее оформить, неизвестно. В Минсоцполитики такую статистику не ведут.
 

© Черноморская телерадиокомпания, 2024Все права защищены