ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
2
7
8
7
ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
2
7
8
7
В центре внимания
МЗС РФ назвав Голодомор в Україні «політизацією історії»
  23 ноября 2017 17:19
|
  443

МЗС РФ назвав Голодомор в Україні «політизацією історії»

МЗС РФ назвав Голодомор в Україні «політизацією історії»

Міністерство закордонних справ Росії порадило США «уважніше вивчати історію» в зв’язку з резолюцією з нагоди 85 річниці Голодомору в Україні, представленою раніше в палаті представників конгресу США.

Про це заявила 23 листопада на брифінгу офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, повідомляє «Українська правда».

«Ми закликаємо американських колег надалі уважніше вивчати історичні дані … Я б дозволила собі сказати простіше: просто почати вивчати історичні дані», – сказала вона.

«Якщо нарешті наші колеги в держдепартаменті почнуть читати історичні документи хоча б у переказі, це дозволить уникнути подібних абсурдних заяв, які йдуть просто врозріз з реальністю», – заявила Захарова.

Щодо позиції Києва, який вважає події 1932-33 років геноцидом українського народу, влаштованим Йосипом Сталіним і радянським режимом, в МЗС РФ зазначили наступне:

«Таке трактування не має нічого спільного з відновленням справедливості, носить політизований і, давайте скажемо прямо, просто антиісторичний характер. На наш погляд, коли так ставиться питання, так подається тема, мета одна – посіяти розбрат між народами Росії і України», – додала Захарова.

Як повідомлялося, 8 листопада в Конгресі США представили проект резолюції, приурочений до 85 річниці Голодомору в Україні.

Посол України в США Валерій Чалий заявляв, що Київ буде домагатися того, щоб конгрес США визнав Голодомор геноцидом українського народу.

© Черноморская телерадиокомпания, 2021Все права защищены