ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
2
7
8
7
ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
2
7
8
7
В центре внимания
МЗС обурюється: Консульство РФ «продає» нерухомість в ОРДЛО
  28 ноября 2017 15:28
|
  406

МЗС обурюється: Консульство РФ «продає» нерухомість в ОРДЛО

МЗС обурюється: Консульство РФ «продає» нерухомість в ОРДЛО

Міністерство закордонних справ України висловило обурення фактами оборудок з нерухомістю на тимчасово окупованих територіях Донбасу за участі російських дипломатів.

Про це йдеться в коментарі відомства, який отримала 28 листопада «Українська правда».

«В МЗС обурені виявленими фактами вчинення консульськими посадовими особами дипломатичних установ Російської Федерації на території України нотаріальних дій щодо громадян України, а саме — посвідчення довіреностей на право користування і відчуження майна на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», – йдеться в заяві.

В МЗС наголошують, що такі дії є грубим порушенням законодавства України та Віденської конвенції про консульські зносини.

Відповідно до закону України «Про нотаріат», вчинення нотаріальних дій на території України покладається на державного або приватного нотаріусів.

«Але в жодному разі не на консульських посадових осіб. А відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини, консул зобов’язаний дотримуватися законодавства країни перебування», – підкреслюють дипломати.

«Виявлені факти є ще одним доказом управління з боку Російської Федерації процесом життєдіяльності на окупованих територіях Донецької та Луганської областей», – йдеться в заяві.

Зазначається, що МЗС аналізує виявлені факти і за результатами їх аналізу буде вжито заходів реагування згідно з дипломатичною практикою.

Напередодні журналісти ТСН розповіли про те, що посольство Росії в Києві проводить операції з нерухомістю в ОДЛО: в обхід українського законодавства і міжнародних угод росіяни оформлюють документи на житло, котре залишилося на підконтрольній терористам «ДНР» і «ЛНР» території.

У Міністерстві юстиції України попереджають, що угоди, укладені в зоні АТО на підставі таких документів, не будуть визнані українським законодавством.

© Черноморская телерадиокомпания, 2021Все права защищены