Коли у побут українців впроваджували нові суми, які доведеться платити за газ, нас усіх переконували, що в ціну на блакитне паливо закладають і витрати на розвиток газовидобувної галузі України. Проте «Укргазвидобування» наростило видобуток лише на 100 мільйонів кубометрів, а мільйони українських сімей скрутили свої газові котли до мінімуму. Куди дівається зекономлений газ, та на що йдуть гроші, сплачені населенням, будемо виясняти з керівником Львівської обласної організації ВО «Батьківщина» Михайлом Цимбалюком.
– В «Укратрансгазі» повідомили, що споживання газу Україною зменшилося на 4%. Про що це свідчить? Ми стали заощадливими або перешли на енергоефективні джерела?
– Я вважаю, що ми стали більше мерзнути. Першого квітня відбудеться чергове підняття цін на газ, а потім ще раз піднімуть ціну восени, тоді взагалі споживання газу українцями зменшитьсянаполовину. Люди будуть переходити на будь-які види опалення, навіть не роздягаючись будуть спати, тому що немає чим сплачувати платіжки.
– Можливо, уряд таким чином запроваджує енергоефективність?
– Парадокс. З одного боку «Нафтогаз» розповідає, як тяжко добувається український газ, як дорого чи дешево ми його купляємо за кордоном, і тут же показує мільярдні прибутки, а керівництво державного підприємства «Нафтогазу отримує мільйонні зарплати щомісяця. Якщо ця галузь дотаційна, то за рахунок чого такі високі зарплати? Зрозуміло, що з гаманців українців, які сплачують за газ. А про енергозбереження уряд говорить все тихіше і тихіше. Чиновники, які відповідають за цей напрямок, більше пояснюють, чому така висока ціна на газ, ніж відповідають, чому у бюджеті закладені такі мізерні суми на енергозбереження. Це все скинули на муніципальний рівень, щоб місцеві ради шукали кошти на так звані «теплі кредити» та інші технології.
– Чому всі новації влади, зокрема щодо «теплих кредитів»,не спрацювали?
– Тому що відсутня державна політика у цьому напрямку, немає системи в роботі щодо енергозбереження. Регіонально десь це вдається, хтось звітує, що чергове місто відмовилося від споживання газу. Є таки приклади, але це тільки ініціатива на місцях. Держава має спонукати кожного мешканця, кожну громаду до такого підходу. В бюджеті на цей рік закладено більше 50 мільярдів на субсидії і менше мільярда на енергозбереження, а має бути навпаки.
Подробиці дивиться у програмі «Чтопроисходит?» на Чорноморській ТРК.
© Черноморская телерадиокомпания, 2024Все права защищены