ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
3
7
3
7
ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
3
7
3
7
В центре внимания
Медреформа – раціональна основа тієї ж системи?
  17 июня 2017 09:31
|
  1045

Медреформа – раціональна основа тієї ж системи?

Медреформа – раціональна основа тієї ж системи?

Неефективність української, успадкованої від Радянського Союзу медичної системи та величезні витрати на неї призвели до зміни моделі фінансування цієї сфери. Медична реформа в країні 2017 року має на меті скорочення видатків на медицину та разом із тим підвищення якості надання послуг.

Минулого тижня, 6 червня, ВР в першому читанні ухвалила один із двох урядових «реформаторських» законопроектів (№6327) – про зміну принципів фінансування системи охорони здоров’я. Проект закону передбачає надання громадянам гарантованого пакету медичних послуг та лікарських засобів коштом державного бюджету.

Від тепер розробку стандартів медичної допомоги, оцінку технологій та акредитацію установ охорони здоров’я в Україні здійснюватиме спеціалізоване державне некомерційне агентство. Відповідні правила встановлюватиме уряд.

Законопроект також повинен скоротити частку неформальних приватних платежів за медичні послуги. Передбачається перехід на закупівлю медичних послуг через єдиного національного замовника з 2018 року.

Цілий пакет реформаторських законопроектів, які передбачені до ухвалення, на думку гостя програми #ПРОЕКТЯНКОВСЬКОГО пропонує ті ж самі умови медобслуговування, щоправда на іншій сонові: «Комітетом напрацьовано цілий комплексний пакет законопроектів, як абсолютно чітка альтернативна ідея, яка пропонує абсолютно те саме, але на раціональній основі, не авантюрній»

Ти м не менш, Володимир Курпіта – виконавчий директор БО «Мережа 100%  життя» зазначив, що реформа може вплинути на здоров’я України:  «Ці зміни потрібні. Більше того: ці зміни повинні вплинути на тривалість і якість життя українців»

Подробиці дивіться у відео програми.

© Черноморская телерадиокомпания, 2024Все права защищены