ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
2
7
9
4
ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
2
7
9
4
В центре внимания
Голова Меджліса: в день поховання Ваджіє Кашки приспустять татарські прапори
  24 ноября 2017 15:24
|
  567

Голова Меджліса: в день поховання Ваджіє Кашки приспустять татарські прапори

Голова Меджліса: в день поховання Ваджіє Кашки приспустять татарські прапори

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбуці заяву щодо нової хвилі репресій у Криму та загибелі Веджіє Кашки.

«23 листопада 2017 року російські окупанти в Криму у намаганні поставити на коліна корінний народ півострова, здійснили черговий злочин, провівши низку обшуків в домах кримських татар та затримання активістів кримськотатарського національного руху.  Унаслідок одного з таких обшуків, застосування фізичного та психологічного тиску, зупинилось серце легендарної учасниці кримськотатарського національного руху, шанованої в народі 83-річної Веджіє Кашки» — пише у своїй заяві Чубаров.

Голова Меджлісу згадує покійну, як «незламного борця з радянським авторитарним режимом колишнього СРСР» та «учасницю всіх помітних подій в новітній історії кримськотатарського народу».

Меджліс кримськотатарського народу, пише Чубаров, рішуче засуджує вбивство російськими окупантами активістки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашки і закликає українські правоохоронні органи докласти всіх зусиль для притягнення винних у загибелі до відповідальності в межах національних і міжнародних судових інститутів.  Міжнародне співтовариство має застосувати всі механізми для захисту мирних мешканців Криму та скорішої деокупації Криму.

Меджліс кримськотатарського народу вимагає від російської окупаційної влади терміново припинити всі утиски прав людини на півострові, а також негайно і безумовно звільнити незаконно анексований Крим.

«П’ятниця, 24 листопада, день поховання Веджіє Кашки оголошується Днем жалоби. У цей день по всьому Криму та в місцях проживання кримських татар за межами Криму здійснюватиметься приспущення кримськотатарських національних прапорів та утримання від проведення розважальних заходів», — зазначив Чубаров.

© Черноморская телерадиокомпания, 2021Все права защищены