ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
2
2
7
9
ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
2
2
7
9
В центре внимания
Чи варто боятись реваншу «регіоналів»?
  17 May 2019 08:17
|
  1076

Чи варто боятись реваншу «регіоналів»?

Чи варто боятись реваншу «регіоналів»?

20190517 регіонали

Останнім часом знову на слуху «реванш регіоналів». Спочатку цим реваншем нас лякали під час передвиборчої кампанії та закликали голосувати «правильно», щоб його не допустити. Реванш згадували, коли судді скасували закон про незаконне збагачення, а потім винесли одне з рішень у справі «Приватбанку» на користь Коломойського. Не припинилась розмови про реванш і після виборів: прихильники Порошенка взагалі обізвали Зеленського маріонеткою Кремля і регіоналів. У цьому їм підіграли такі одіозні особистості, як Портнов, який заявив про своє скоре повернення до України. 9 травня також не забули про реванш. «Он бачите, вата та регіонали вони ходять по вулицях Києва, а мають сидіти в тюрмі!» – говорять громадяни.

На мою думку, ніякого реваншу проросійських сил і регіоналів в Україні немає. Чому? А що значить так званий «реванш регіоналів»? Я от уявляю собі сотні та тисячі злочинців, які служили режиму Януковича, колаборантів і зрадників, які сиділи в тюрмах чи ховались. Тут раптом приходить до влади Зеленський, і їх повипускали і призначили на керівні посади. Чи спостерігаємо ми таку картину? Звісно, що ні.

Ніякого реваншу немає і бути не може по одній простій причині – регіонали не програли, вони були при владі та залишились. Про який реванш регіоналів у 2019 році може йти мова, якщо вони з 14 року сидять в Верховній Раді? Реванш кого? Кернеса, Труханова та Вілкула-старшого, які прекрасно себе почувають і керують величезними містами? Чи може розростання потужностей ДТЕК, цього енергетичного гіганта, яким володіє Ахметов, це реванш? Ні, шановні! Це не реванш. І Роттердам + не реванш, і «зелений тариф» не реванш, і заборона простим громадянам встановлювати сонячні панелі також не є реваншем. Ахметов – це «економічний націоналіст» та «попутчик революции», і у нинішньої влади до нього претензій немає.

А чому ж тоді так раптово заговорили про регіоналів і проросійських діячів? Причина проста – програш одного з кандидатів. Просто раніше, коли цей самий кандидат був при владі, ніякого реваншу бути апріорі не могло. Регіонали були партнерами по владі, які голосували за потрібні законопроекти. Колишні чиновники епохи Януковича були цінним кадровим резервом, який не можна звільняти та люструвати. Одіозні олігархи стали друзями влади після того, як трошки поділились активами.

На регіоналів ніхто не звертав уваги, аж поки Порошенко не програв. І тут пропрезидентський пул став верещати про регіоналів, яких покриває Зеленський. Дуже смішно чути й читати про раптові прозріння деяких людей, адже активісти та громадські діячі про це говорять вже 5 років. Говорять про те, що ті люди, які здавали Крим, Донецьк і Луганськ, не сидять в тюрмі. Навіть більше – вони сидять на посадах і в Верховній Раді. І вони не ховаються, вони з гордістю ходять на 9 травня на чолі колон з маразматичних пенсіонерів і тітушок.

Ніякий реванш регіоналів не страшний Україні. Страшно те, що ці регіонали нікуди не зникали з політичного життя, гальмуючи реформи та рух до Європи. Вони були тут, всі 5 років війни з російським агресором. Вони – це та сама 5 колона, справжні «агенти Кремля». І страшно те, що за цей час з ними не велось ніякої системної боротьби. Закон про колаборацію – не прийнятий, люстрація провалена, реформи загальмувались. 112 канал, Інтер, Ньюзван не перший рік спокійно працюють, а ТРК Україна став самим рейтинговим українським телеканалом. Ці медіа не закривають – вони поширюють свою пропаганду, а інколи представники влади бувають там гостями!

Результат боротьби з проросійськими силами – їх сумарні 15% голосів в першому турі. Це – не якийсь абстрактний реванш, це констатація факту присутності ворога в українському політикумі. Тому нам, українським громадянам, треба боротись з цим ворогом, в незалежності від того, хто переміг на президентських виборах, і хто переможе на парламентських.

Автор: Сергій Михайлович,
ветеран війни на Донбасі

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від авторської.

Читайте «Чорноморку» в Telegram та Facebook

© Черноморская телерадиокомпания, 2020Все права защищены