Тотальна законна декомунізація України розпочалась з весни 2015 року, коли Верховна Рада ухвалила так званий “декомунізаційний пакет” з пяти документів. Саме це поклало початок офіційній хвилі перейменувань. Ухвалені закони одразу ж обросли чутками та міфами, давайте розберемося про “декомунізаційний пакет”:
Чутки про плани влади відмінити святкування Дня перемоги 9 травня і перенести його на 8 травня. Проте воно і надалі лишається офіційним державним святом та вихідним днем 9 травня. 8 травня запроваджується день вшанування жертв Другої світової війни, як це відбувається у багатьох країнах Європи. Новину про те, що в Україні скасують святкування 9 травня поширюють пропагандистські російські ЗМІ.
Чи заберуть у ветеранів «День перемоги» та «радянські ордени»? Чи заберуть вихідні у цей день на 8-го березня?
Свою власну думку у нашій студії висловив політолог Юрій Романенко: «Я вважаю, що всі свята, які в нас є слід відмінити. Можливо залишити 1-2 свята. Тому що ми занадто мало працюємо». За словами експерта західний світ не має такої великої кількості свят, як у нас.
Говорячи власне про свята у рамках декомунізації, ми дізнались і думку наших громадян (відео соцопитування можете подивитись у програмі).
Про те, що стосується офіційної сторони відміни чи невідміни свят, говорив представник Українського інституту національної пам’яті Максим Майоров: «Що стосується 8 і 9 травня, в законопроекті, який буде ймовірно розглядатися уже восени, вони залишаються державними святами. Але не кожне державне свято залишається вихідним днем»
У програмі було піднято також і тему демонтажу пам’ятників і пам’ятних знаків у Києві, процедура яких досі незавершена. Станом на 20 лютого у Києві досі не демонтовані 11 пам’ятників і 18 пам’ятних знаків” – це пам’ятник Миколі Щорсу, скульптурну композицію “Екіпажу бронепоїзда “Таращанець” в однойменному парку, бюст Карла Маркса на території фабрики “Roshen”, скульптура і меморіальна дошка Володимиру Леніну. Також у список об’єктів, що підлягають демонтажу, входять барельєфи більшовицьким вождям на станції метро “Вокзальна”.
Говорили і про «одеський реванш» та про відповідальність за «пручання» декомунізації.
Аби дізнатися деталі розмови, дивіться першу частину програми #ПРОЕКТЯНКОВСЬКОГО та отримайте відповіді на усі поставлені вище запитання.
© Черноморская телерадиокомпания, 2024Все права защищены