Згідно з рішенням Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з 1 квітня тариф на газ складатиметься з двох компонентів: ціни на газ, яку останні два роки встановлює уряд (нині це близько 6 гривень за кубометр) і вартості його транспортування по газотранспортній і газорозподільних мережах (так звана «абонплата»), яка не залежить від обсягів спожитого палива, а від максимальної пропускної здатності лічильника споживача – близько 90 гривень на місяць для найбільш поширеного типу лічильника, підрахували експерти.
«Вот это все выгодно только одному субъекту – это облгаз-ам» – каже міністр ЖКГ (2007-2010 рр) Олексій Кучеренко.
Рішення про введення абонплати на газ має бути призупинено, заявив президент Петро Порошенко і закликав уряд і Національну комісію, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, знайти узгоджене рішення, яке б передбачало непідвищення тарифів. Проти цього рішення висловився також прем’єр, а народні депутати блокують трибуну. Натомість у Нацкомісії заявляють про механізми компенсації підвищених платежів, а деякі експерти називають абонплату європейською практикою, проте ухваленою невчасно.
Також є твердження, що завдяки введеню двох платівок ринок газу почне розвиватись.
«Как первый шаг к либерализации рынка – да, это возможно. Но основное условие – это не должно быть по цене» – зазначив експерт з питань енергетики Валентин Землянський.
Про цьому голова Нацкомісії Дмитро Вовк на своїй сторінці у Facebook повідомив про намір просити уряд знизити ціну на газ. Також заявив, що завдяки розділенню платіжки для більшості споживачів загальний рахунок за газ зменшиться на 30%.
Тож, що все ж таки несе у собі абонплата на газ і чого надалі чекати українцям? Дивіться у першій частині програми #ПРОЕКТЯНКОВСЬКОГО.
© Черноморская телерадиокомпания, 2024Все права защищены