ДЕНЬ ОКУПАЦІЇ:
2
2
7
8
ДЕНЬ ОКУПАЦІЇ:
2
2
7
8
В центрі уваги
Як переселенцю отримати медичну допомогу в карантин
  05 May 2020 10:08
|
  189

Як переселенцю отримати медичну допомогу в карантин

Як переселенцю отримати медичну допомогу в карантин

«Юридичний порадник для переселенців» пояснив нюанси права внутрішньо переміщених осіб на медичну допомогу, втому числі –  і під час карантину.

Запитання:

«Переселенець, з 2015 року проживаю у Києві. Довідку, що я переселенець, не отримував, «прописаний» досі на непідконтрольній території у Луганській області. Цікавить таке питання: чи можуть мені під час карантину надати медичну допомогу без довідки переселенця? Якщо ні, то підкажіть, як наразі оформити таку довідку».

Відповідь:

Стаття 49 Конституції України зазначає, що кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.

Згідно із ст. 38 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» кожний пацієнт, який досяг 14-ти років і який звернувся на надання йому медичної допомогу, має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги, та вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій. Кожен пацієнт має право, коли це виправдано його станом, бути прийнятим у будь-якому закладі охорони здоров’я за своїм вибором, якщо цей заклад має можливість забезпечити відповідне лікування.

Разом з тим відповідно до ст. 9 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” внутрішньо переміщена особа має право на надання необхідної медичної допомоги в державних та комунальних закладах охорони здоров’я. Слід зазначити, що відповідне право не може бути обмежено, зокрема, за умови відсутності:

оригіналів документів, що посвідчують особу,
довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи,
реєстрації місця проживання («прописки») взагалі або на підконтрольній уряду України території,
укладеної декларації з сімейним лікарем тощо,

Більш того, відповідно до Закону України «Про екстрену медичну допомогу» на території України кожен її громадянин та будь-яка інша особа мають право на безоплатну, доступну, своєчасну та якісну екстрену медичну допомогу.

Згідно з Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», наказом МОЗ від 25.02.2020 року № 521 носії збудників особливо небезпечних інфекційних хвороб, зокрема, COVID-19 підлягають обов’язковому медичному нагляду і карантину.

Отже, якщо Ви поки не отримали «довідку переселенця» та не підписали декларацію з сімейним лікарем, Ви все одно маєте право звернутися до комунального/державного закладу здоров’я, який надає первинну медичну допомогу, зокрема, за консультацією лікаря щодо симптомів ГРВІ або COVID-19. Разом з тим якщо Ви вперше звертаєтесь до певного медичного закладу, але зареєстровані в іншому населеному пункті, бажано завчасно (приблизно за 30 хв) підійти до реєстратури цього медичного закладу з документом, що посвідчує особу (наприклад, паспортом громадянина України), для написання заяви на ім’я головного лікаря про поставлення на медичний облік.

Для уникнення складнощів у подальшому доступі до безоплатної медичної допомоги юристи радять подбати про укладання декларації із сімейним лікарем. Наразі підписати її можна безпосередньо у медичному закладі, проте є можливість передзаповнити документ онлайн на сайті. Для укладання декларації необхідно надати ідентифікаційний код та документ, який посвідчує особу (наприклад, паспорт громадянина України, а для осіб, які не досягли 14-річного віку – свідоцтво про народження).

Важливо: 4 травня – Міжнародний день протидії булінгу

«Чорноморка» в Telegram і Facebook

© Чорноморська телерадіокомпанія, 2020Всі права захищені