— Є і громадські організації, які працюють над темою Криму, і є наші справи щодо Криму в міжнародних судах, і суд ООН у 2017 році оголосив своє рішення відновити роботу Меджлісу… Але по суті, хура й досі там. Якщо дивитися очима пересічного українця, що потрібно робити, щоб нарешті результат був помітний? Що робити, щоби Крим повернувся?
— Це найголовніші питання: що робити, щоб Крим повернувся, і коли він повернеться? Якби ми, всі кримчани, знали відповідь на ці питання, ми б зробили усе необхідне для цього.
Є два шляхи повернення Криму – військовий та дипломатичний. Від військового зараз Україна відмовилась, бо наразі він неможливий. Наш єдиний шлях – дипломатичний. Але він охоплює все: і культурну сферу, і гуманітарну, й інформаційну, і дипломатичну, і правозахисну. В цьому напрямку необхідно все виконувати. Часто різноманітні івенти, що проводять у цьому напрямку, дістають свою порцію критики, бо їх результати, на перший погляд, неочевидні. Але уявіть, що ми цього не робили б. Тоді нам би сказали, що ми самі забули про Крим, про окуповану територію, значить, питання це для нас вже закрите.
Держава-окупант намагається зробити вигляд, що про Крим не говорять, закрити Крим, залишити його в своєму складі. Якщо ми будемо мовчати на тлі всього, що робить окупант, то це точно означатиме, що цю тему вичерпано. Є проблема вигорання, неочевидності результатів. Але в жодному разі не можна припиняти роботу в напрямку деокупації.