— А як від такого мирного спротиву – вийти з прапором, вчити українську, організувати конкурс малюнка – ви все ж таки перейшли до того, що взяли до рук зброю? Як таке рішення прийшло – поїхати в АТО?
— Я зрозумів, що іншого варіанту просто немає. Я з 2014 року намагався потрапити в один із добровольчих батальйонів. Підтримував зв'язок із батальйоном Миколи Коханівського, коли Микола ще сидів у наметі на Хрещатику. Андрій Степанович Щекун нас із ним познайомив. Він мені пообіцяв, записав мене і сказав: «Все, їдь, як буде набір – ми тебе відправляємо, все». І ось так він подзвонив.
Потім я подав документи в поліцейський батальйон «Київська Русь». Я вже пройшов медкомісію, вже був у них на базі. Мені тоді сказали: «Ми тобі зателефонуємо. Поки їдь до Криму». Усе. Я сидів з телефоном, чекав. Але не передзвонили.
Потім зустрічався з Ігорем Мазуром («Тополею») з ОУН. Він сказав «Так, так, братику, ми тобі зателефонуємо...». Але не склалося. У «Правий сектор» намагався зайти через Марлена Місіратова – досить відомого бійця. Той мені каже: «Вельдар, це тобі не потрібно, не думай». Ми з ним були знайомі ще по Сімферополю. Він чи то з поваги до мене, то чи через страх за мене так говорив. У 2014-2015 роках мене так і не взяли нікуди.
У мене було принципове рішення йти воювати офіційно. У 2016 році я вже чітко розумів, де у мене син вчиться, що з моїми дочками, де моя дружина. Два рази ходив до Шевченківського військкомату. Подавав заяви. Але обидва рази під якимись приводами мене цуралися – то я багатодітний, то я кримчанин...
Коли прийшов втретє, вже по дзвінку, мене прийняв офіцер військкомату. Запитав, куди хочу йти служити. Я сказав, що хочу в діючий бойовий батальйон, який перебуває безпосередньо на лінії зіткнення, який бере участь у бойових діях. Він запропонував, мовляв, давай в 56-у. Я кажу: «Я не знаю, що таке 56-а, але відправляйте». І відправився служити.