— Не лише ви, але й багато героїв ваших книг також виїхали на материк. Чи відчули ви тут себе вдома, що вас чекають і підтримують?
— Це індивідуальне питання. Особисто я розуміла, чому їду. Я і кримчанка, і при цьому завжди ідентифікувала себе саме в українському контексті. Під час Майдану моя свідомість, що я громадянка України, укріпилася. Я підтримувала те, що відбувалося тоді, і мені хотілося підтримати країну в її найважчі часи.
Але (потім – ред.) мені не хотілося залишатися в Криму, у тій штучній неволі, яка зараз там створена. Коли поїхала, розуміла, що тільки на материковій Україні я можу реалізовувати себе як громадянка, як професіонал. Мене підтримували найближчі люди, які залишилися на півострові. Їм було непросто відпустити мене, але вони розуміли, що так буде краще.
На материковій Україні я сьомий рік зустрічаю людей, яким треба пояснювати, чому я поїхала. Тобто скільки я тут живу, мені ставлять питання: «Чому поїхала з Криму, там же немає війни, там великі пенсії, чому ти там не залишилася?». І коли я починаю розповідати, що там несвобода, переслідування людей за їхні думки, то мені говорять: «Та ну, і що, це привід виїжджати?». Це якась пропаганда…