Я сидів і думав, а які ще є варіанти? Їхати кудись на заробітки? Так, була ідея їхати охороняти кораблі від піратів – це просто бомба! Навіть почав збирати команду, а тоді запитав: «Стоп, чуваки, а яку ви зброю нам даєте на захист кораблів?» А вони такі: «Ну, калаш». І я такий: «Ви з калаша хочете охороняти корабель від піратів? Нє, ну це якась байда». Чисто через це ми якось тоді не попливли.
Водночас була можливість потрапити на останнє бюджетне місце на комп'ютерні курси. Я так подумав: якщо прошаритись в ІТ, можна брати з собою ноут, плавати на кораблі, і ти наче й охороняєш від піратів, і ще й кодиш. Пройшов ці курси. Потім я пішов на інші курси. Трошки прошарився, зрозумів, шо це працює. Стало цікавіше. І з того моменту – понеслось. Я проходив ще дуже багато різних-різних курсів. У 2017 році виявилось, що мій побратим Олексій Голенко пішов цією самою дорогою програмування. Він мені сказав: «Дивись, у Києві є «Ветерано-піцца», а от давай замутим «Ветерано-ІТ». Так виник IT-bro – це як brothers in arms в ІТ-світі.
Людина повертається з «нуля», де вона тримала лінію фронту, перебуває на найвищому рівні актуалізації – там я тримаю свою країну. Коли вона повертається додому, де немає роботи, немає можливості повернутись до якоїсь старої професії, їй пропонують піти в «АТБ» і опинитися на найнижчому рівні актуалізації. Для того, щоб вийти з цього стану, потрібно зрозуміти свої цінності.
Я зрозумів, що в ІТ-сфері також можна знайти свої кораблі. В IT-bro ми – вояки ваших ІТ-проєктів. Ми «валимося» за вас, у прямому сенсі цього слова. Через це робота перетворюється, по суті, на невелику пригоду. Робота стає такою, щоб хотілося заради неї прокидатися і працювати. Ти не просто робиш якийсь черговий проєкт, а робиш ЦЕЙ проєкт. Ти проймаєшся ЦИМ проєктом. По суті, цей проєкт стає твоєю такою невеличкою лінією фронту, за яку ти б'єшся, аби все було максимально класно. Коли переносиш своє військове минуле сюди саме з призми цінностей – ти стаєш патріотом цього проєкту.