ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
3
7
0
2
ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
3
7
0
2
В центре внимания
Сергій Дацюк: У чому суть нинішнього протистояння в Україні?
  17 марта 2017 12:35
|
  1111

Сергій Дацюк: У чому суть нинішнього протистояння в Україні?

Сергій Дацюк: У чому суть нинішнього протистояння в Україні?

Чи готуватися нам до посилення відкритої та відвертої олігархічно-кримінальної диктатури, і чи можливий «блокадний Майдан»? Відповідь шукаємо разом із політичним експертом та філософом Сергієм Дацюком.

13 березня сили СБУ та спецпідрозділ КОРД захопили редут торгівельної блокади на станції Кривий Торець. Є близько 30 затриманих.Що це було? Чому вирішили «дати в морду»?

– Звичайна поліцейська спецоперація, тільки підготовка до неї була не зовсім бездоганною з точки зору законності. Спочатку оголосили контрдиверсійну спецоперацію і сказали, що для цій спецоперації ніхто не може мати зброю в зоні біля АТО. Потім приїхали та запитали в хлопців, чи є в них зброя, а потім приїхали інші конкретно забирати цих хлопців і зброю. Це – не гарно. Я навіть не кажу, що це незаконно. Влада спочатку змінила правила у межах закону, а потім за цими правилами зачистила небажаних людей.

– Чому так вийшло негарно? Влада поспішала?

– Ні. Питання не в цьому. Це фактично введення поліцейського режиму, у цей день відбулося перетворення демократичної держави на поліцейську.

– Деякі політологи кажуть, що влада мала показати свою сильну руку.

– Як свідчить історичний досвід, у тому числі незалежної України, коли починають думати, що «влада повинна показати силу», то владі залишилось існувати недовго.

– Голова представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що рішення про встановлення блокади Донбасу суперечить попередній політиці українського уряду, яку розділяли в ЄС, але для формулювання остаточної позиції ЄС очікує пояснень від України. Мінгареллі зазначив, що нинішня ситуації на окупованому Донбасі відрізняється від тієї, яка було кілька тижнів тому. Чому українська влада пішла проти позиції ЕС?

– Влада сама не зрозуміла, що вона зробила. Влада вкотре продемонструвала, що не вміє діяти ініціативно. Будь які ініціативи влада може здійснювати лише у трьох випадках: тиск Росії, тиск Заходу, тиск власної громади. Влада діяла під тиском громади, це була реакційна дія, вона мала виключно політичний підтекст, щоб зменшити протестний потенціал суспільства. Інакше кажучи, щоб громада не вигнала президента разом з урядом і парламентом і не почала дострокові перевибори.

Подробиці дивиться у програмі «Что происходит?» на Чорноморській ТРК.

© Черноморская телерадиокомпания, 2024Все права защищены