ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
3
6
7
9
ДЕНЬ ОККУПАЦИИ:
3
6
7
9
В центре внимания
Право власності в умовах збройного конфлікту на сході України
  09 марта 2017 16:19
|
  940

Право власності в умовах збройного конфлікту на сході України

Право власності в умовах збройного конфлікту на сході України

Тисячі людей втратили свої будинки, які перетворилися на симбіоз випаленої вогнем війни землі та будівельного сміття. Мешканці Донбасу залишили рідні домівки через анексію Батьківщини і не знають, як їх повернути чи продати. Чиновники звітують: держава робить усе можливе, аби забезпечити людей необхідним. Утім, волонтери припускають, що на заваді стають бюрократія та не чітко виписані закони. Чи зможуть переселенці повернути втрачене житло, відсудити відшкодування за зруйновані домівки та отримати новий дах над головою?

«Реально закону про компенсацію завданих збитків не існує», – каже заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Що ж робити?

«Навіть не кожен професійний правозахисник може правильно дати пораду, яким саме нормативно-правовим актом керуватися в цьому випадку», – роз’яснює адвокат Сергій Ярошенко.

Хто повинен компенсувати шкоду за втрачене майно – Україна чи Росія?

«Якщо опиратися на чинне українське законодавство, держава має нести відповідальність перед своїм народом, Україна має компенсувати завдану шкоду, якщо вона не може захистити свого громадянина. Разом з тим, відповідно до міжнародних норм, таку відповідальність має нести Росія як країна-агресор. Саме РФ, якщо буде відповідне рішення Європейського суду, має відшкодувати всі збитки, понесені на окупованих територіях», – вважає Сергій Ярошенко.

«Отримати позитивне рішення Європейського суду з прав людини можливо, але питання у виконанні цього рішення. Реально виповнити це рішення повинна буде РФ, яка не визнає компетенції Євросуду, відповідно, виповнити це рішення буде складно», – підсумовує адвокат Ксенія Проконова.

Чи можна розмежовувати: кому треба допомагати, а кому – ні?

Що роботи, якщо держава не має програм та грошей для надання житла вимушеним переселенцям?

На ці та багато інших питань шукала відповіді Оксана Щирба разом із гостями нашої студії: заступником міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгієм Тукою, адвокатом та правозахисником Сергієм Ярошенко, а також із безпосереднім заручником ситуації, що склалася, Ігорем Лошадкіним.

Подробиці та варіанти вирішення проблеми – у програмі «Зона конфлікту».

© Черноморская телерадиокомпания, 2024Все права защищены